sv. joef 008

Cerkev sv. Jožefa - delavca je bila v Josipdolu zgrajena v letu 1971-1972. Stoji na mestu, kjer je že pred tem stala kapela. Novo cerkev je blagoslovil škof dr. Maksimilijan Držečnik. Načrte zanjo je naredil domačin dr. Janez Reflak. V načrt je vključil gradbeni material, ki ga najdemo v neposredni okolici: kamen iz domačega kamnoloma, les iz okoliških gozdov in steklo. Daritveni oltar je iz skale. Na desni strani  na zidu stoji na podstavku kip sv. Jožefa delavca. Na levi strani je leseni tabernakelj z večno lučjo.

(Vir: Župnijska kronika)

sv. joef 012

Sv. Jožef delavec goduje 1. maja.

SV. JOŽEF DELAVEC

Praznik je leta 1955 dal postaviti papež Pij XII. na prošnje, ki so prihajale iz vrst krščanskega delavstva v Rimu in z vseh strani sveta. Bogoslužje tega praznika nas živo opozarja na nekaj, kar je v redu odrešenja zelo velikega pomena; na socialni položaj tistega svetnika, katerega je poleg blažene Device Marije Bog najgloblje potegnil v zgodovino odrešenja. Marijin deviški mož in Jezusov krušni oče je bil delavec, tesar. In Cerkev posebej kaže nanj kot na zavetnika in zgled vseh delavcev, najprej in predvsem tistih, ki živijo od dela svojih rok.

sv. joef 01

(Vir: Leto svetnikov)