Ribnica

 

 

 

40. obletnica smrti škofa dr. Maksimilijana Držečnika

Župnija
Datumi: 2018-05-10 00:00 - 2018-05-13 00:00

13. maja 2018 bo minilo štirideset let od smrti mariborskega škofa dr. Maksimilijana Držečnika.

Sadovi njegovega pastirskega delovanja in njegovih prizadevanj so vidni danes, zato se ga želijo ob okrogli obletnici njegovega odhoda v večnost hvaležno spomniti.

Na 7. velikonočno nedeljo,13. maja, se bodo spomnili škofa Držečnika pri sv. mašah. Prav tako 13. maja 2018 ob 18.30 bo nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl v mariborski stolnici daroval sveto mašo zanj.

V četrtek pred obletnico, 10. maja, bo v Slomškovi dvorani v Mariboru ob 19.30 »Držečnikov večer«. Prof. dr. Maksimilijan Matjaž bo spregovoril o škofu Držečnik kot profesorju in strokovnjaku za Sveto pismo. V prostoru pred dvorano bo tudi odprta priložnostna razstava.

soboto, 12. maja, pa se bodo škofa Držečnika spomnili v njegovi domači župniji Ribnica na Pohorju. Zvečer ob 19. uri bo v tamkajšnji župnijski cerkvi nadškofova sveta maša in po maši odprtje razstave: Škof Držečnik in njegova domača župnija.